Шина Нај - Соња* - Ден По Ден (Cassette, Album)


Download Шина Нај - Соња* - Ден По Ден (Cassette, Album)
1998
Label: Records Senator - 33/1998 • Format: Cassette Album • Country: Macedonia • Genre: Folk, World, & Country • Style: Folk


Sitemap

Vive Le Rock - Live Aid* - A Short Shame Story (Were Askin For Food…. ….You Gave Us Rock N Roll) (Vi, Country Music Holiday - Adam Faith - The Two Best Sides Of Adam Faith (Vinyl, LP), Så Nemt, Så Let, Så Godt, Så Meget - Magermayn - Fisse, Stoffer & Skruetrækker (CD, Album), Run Samantha Run, Let It Bleed - Rolling Stones* - Let It Bleed (Vinyl, LP, Album), You Needed Me - Lena Zavaroni - Hold Tight, Its Lena (Vinyl, LP), Ecoleph - Iqtu - Embarrassing Triangle (CDr), Tu Le Ton Son Ton, Flesh Submarine - El Gremio Del Cuervo - Mind (CD, Album), Ahora Carpetillo, Mack The Knife - Various - The Way We Were (CD), Basil Bossy Never - Adventure Time - Glass Bottom Boats (Vinyl), Meu - Ana Paula Lopes - Meu (CD, Album), Dont You Wanna

9 thoughts on “ Шина Нај - Соња* - Ден По Ден (Cassette, Album)

  1. Потресно сведоштво на скопјанката Соња која три дена лежела под урнатините од скопскиот земјотрес за големо изненадување и по 30 часа излегоа живи три деца. наредниот ден .
  2. Лидија Бачиќ прво што прави секој ден е тоа што бара начин како да ги возбуди фановите, а има оригинален начин за тоа, односно објавува провокативни слики на социјалните мрежи.
  3. Соња е пронајдена жива и здрава после 24 часови потрага, семејството објави дека 34 годишната жена е пронајдена утрово околу
  4. Помина и 55 годишнината од катастрофалниот земјотрес кој го погоди Скопје на 26 јули година рано утрото во 05 часот и 17 минути. Во земјотресот загинаа жртви, над луѓе биле повредени, а разурнувачкиот земјотрес.
  5. Сеќавајќи се на покојните претци, верниците на овој ден се молат за простување на гревовите. Во црквата се служи парастос, а по службата се посетуваат гробовите на најблиските, се пали свеќа.
  6. Овој моќен нумеролошки ден носи енергија за учење нови нешта и завршување на сите важни обврски. Чувајте се од импулсивноста и внимателно бирајте ги зборовите.
  7. 55 годишнината од катастрофалниот земјотрес кој го погоди Скопје на 26 јули година рано утрото во 05 часот и 17 минути. Во земјотресот загинаа жртви, над луѓе биле повредени, а разурнувачкиот земјотрес бил со.
  8. Малкумина имале прилика да ја видат познатата српска пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ како изгледала како бебе. Иако за пејачката која 30 години е .
  9. Меѓународниот Ден на џез музиката се прославува денеска, а оваа година Баги Комуникации и Скопје Сити Мол, со концерт заедно ќе го одбележат овој ден. Концертот ќе се одржи пред Skopje City Mall, на отворен простор и ќе биде.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *